İHTİYACINIZA UYGUN ÇÖZÜMLER

Mastervac Merkezi Sistemler

Merkezi emiş sistemleri, bir dizi boru, bir emiş ünitesi ve tek bir toplama noktasından oluşan, her müşterinin kendine özgü ve benzersiz özelliklerine göre tasarlanmış, malzemenin, kirletici dumanların ve üretimin emilmesine, taşınmasına ve uzaklaştırılmasına olanak sağlayan emiş sistemleridir. Merkezi bir sistem sayesinde, herhangi bir endüstriyel üretimin hijyenini, güvenliğini ve üretkenliğini en üst düzeye çıkarmak mümkün olacaktır. Sistem, bina içinde, farklı katlarda dahi olsa, birbirinden uzak birçok noktada aynı anda aspirasyon yapabilmek için montaj ve monte edilen borulardan oluşmaktadır.

Vakumlanan malzeme, genellikle binanın dışında, vakum oluşturan birimin yakınında bulunan tek bir toplama noktasına taşınır. Komple emiş sistemi, sıradan bakım gerektirmez ve tek tekerlekli elektrikli süpürgelerin bina içinde kullanımı, hareketi ve boşaltılmasından kaynaklanan yavaşlamaları önler. Merkezi bir emiş sistemi sayesinde, en yakın emiş noktasına uygun aksesuarlarla basit bir şekilde bağlanarak her türlü bakım veya temizliği yapmak aslında mümkündür.

Mastervac teknik ofisi, binanın yapısını, çeşitli emiş noktalarını, malzeme tipini ve sistemin kendisinin nasıl kullanılacağını dikkate alarak her bir merkezi sistem için özelleştirilmiş bir boyutlandırma gerçekleştirir ve böylece her müşteri için özel çözümler üretir. Merkezi sistem sayesinde, tek bir emiş sistemine bağlı olarak çeşitli işlemleri gerçekleştirmek mümkündür:

  • Şirket içi genel temizlik
  • Dumanların veya havadaki kirleticilerin emilmesi
  • Üretim makinelerinin bakımı ve temizliği
  • Makinelerde doğrudan emiş
  • Çalışma aletlerinden doğrudan emiş
  • Boruların ve havai parçaların yüksekte temizlenmesi
  • Akkor flamanlar dahil olmak üzere farklı türdeki malzemelerin emilmesi

Her emiş sistemi üç temel unsurdan oluşur:

  • Merkezi vakum ünitelerinin gerçekleştirilmesi
  • Verimli filtreleme sistemleri
  • Materyal toplamak için birden fazla sistem mevcuttur

Merkezi elektrikli süpürgeler: Mastervac, müşterilerine, emilecek malzemenin özellikleri, granülometrisi, hacmi ve emme noktasından kat ettiği mesafe dahil olmak üzere çok sayıda varyasyon dikkate alınarak dahili teknik ofis tarafından özel olarak değerlendirilen, 3 ila 25 kW arasında güçlü emiş üniteleri sunmaktadır. Toplama noktasına Emme üniteleri, mutlak güvenliği sağlamak için patlama riski taşıyan ATEX sınıfı üretim alanları için de mevcuttur. Ayrıca, sürekli ve yenilikçi teknolojik gelişme sayesinde Mastervac, uzaktan kontrol sistemleri ve performansın uzaktan izlenmesini ve aspirasyon ünitesinin çalıştırılmasını sağlar.

Filtreleme sistemleri: Herhangi bir merkezi vakum sistemi için sürekli ve verimli performans sağlamanın en iyi yöntemi, onu en iyi filtreleme sistemleriyle donatmaktır. Emiş ünitesinin önüne yerleştirilen filtreler, emilen toz ve malzemelerin temas ederek çalışmasını tehlikeye atmasını engelleyerek motorun korunmasını sağlar. Mastervac, en ince tozlar için bile, HEPA filtreleri gibi kademeli olarak yüksek verimli filtreler sunar; bu filtreler, otomatik temizleme sistemleri sayesinde, operatörün manuel müdahalesine gerek kalmadan emiş performansını her zaman en yüksek seviyelerde tutar.

Toplama sistemleri: Mastervac merkezi sistemlerle emilen malzeme toplanır ve müşterinin ihtiyacına göre seçtiği big-bag poşetler, Endless Bag tek kullanımlık poşetler, konteynerler veya saklama kapları gibi tek bir toplama noktasına iletilir. Mastervac, kelebek vanalar, dengeli kanatlar veya basit otomatik veya manuel giyotinler ile ayarlanan ihtiyaca göre sürekli veya aralıklı malzeme boşaltma için çeşitli sistemler sunar.