İHTİYACINIZA UYGUN ÇÖZÜMLER

Mastervac Pnömatik Taşıma

Mastervac pnömatik konveyörler , katı veya toz halindeki malzemelerin bir noktadan başka bir noktaya taşınması gerektiğinde çözümdür. Malzemenin genellikle bir üretim döngüsü içinde veya ürünün kendisi paketlenirken taşınması gerekir: pnömatik konveyörler ürünün bütünlüğünü korur, her türlü dış kontaminasyonu önler ve taşıma sırasında ürün dağılımını tamamen ortadan kaldırır. Elektrik veya basınçlı hava güç kaynağı ile kullanılabilen Mastervac pnömatik konveyörler, malzeme taşıma için gereken süreyi azaltarak ve bu süreçleri daha güvenli ve daha verimli hale getirerek üretkenliği %30'a kadar artırabilir.

Modüler yapıları, en az yer kaplayarak ve rutin bakım gerektirmeden en yüksek performansı sağlayarak, birkaç üretim makinesine kolayca kurulmalarını sağlar. Un, tahıllar, farmasötik toz, kahve, şeker ve 3D baskı tozları, Mastervac pnömatik konveyörün taşıyabileceği malzemelerden sadece birkaçıdır: şirket içi teknik ofisimiz, her ürünün her müşterinin özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere ısmarlama ve tasarlanmasını sağlar.

Pnömatik taşıma

Yoğun faz pnömatik taşıma

  • Komple sistem tasarımı ve özelleştirme
  • Maksimum verimlilik ve güvenlik garantisi
  • Orta ila büyük parçacık boyutlu ürünler için uygun

Seyreltik faz pnömatik taşıma

  • Komple sistem tasarımı ve özelleştirme
  • Maksimum verimlilik ve güvenlik garantisi
  • İnce toz ve malzemeleri taşımak için uygun

Menzil özellikleri Mastervac, malzeme paketleme, taşıma, dozajlama, ürün karıştırma, farklı üretim hatlarında dağıtım gibi farklı ihtiyaçlar için, çeşitli malzeme türlerini bir noktadan diğerine taşıyabilen, ihtiyaç duyulan süreyi azaltan ve ortadan kaldıran basınçlı hava veya elektrikle çalışan pnömatik taşıma sistemleri sunar. çapraz kontaminasyon riski. Mastervac'ın şirket içi teknisyenleri özellikle pirinç veya tahıllar gibi tüm orta partikül boyutlu ürünler için yoğun fazlı pnömatik konveyör kullanılmasını tavsiye etmektedir. Aslında, yoğun fazlı sistem, ürünü borulardan geçirmek için gereken yüksek su kaldırma ve düşük hava içeriğine sahiptir; bu, taşıma sırasında boruların içindeki havada asılı kalmaksızın az miktarda malzemenin taşınmasını kolaylaştırır.

Bu prosedür, daha fazla ürün bütünlüğü sağlar ve malzemeyi aralıklı partiler halinde hareket ettirerek karıştırılmasını önler (ürünü boruların içinde sürekli olarak hareket ettirmeyi içeren sıvı fazlı sistemlerden temel olarak farklıdır). Yoğun fazlı sistemler, toplama noktasından boşaltma noktasına boru tesisatından daha hızlı taşınırsa parçalanma riski taşıyan özellikle viskoz veya aşındırıcı ürünler için önerilir.